Ofensywa Racibórz-Żorska Akademia Koszykówki 101:76
19.1.2018 19:00
III liga koszykówki mężczyzn

(K1)

Po czterdziestu dniach koszykarskiego postu na Arenę Rafako powróciła trzecia liga mężczyzn w strefie opolsko-śląskiej.Sezon studniówkowy w pełni,stąd też piątkowy termin spotkania.Żorskiej młodzieży występującej w koszulkach z napisem Miasto Ognia udało się tydzień temu wygrać z MCKS Czeladź.Progres w grze nie wystarczył jednak na Ofensywę.Raciborzanie konntrolowali przebieg spotkania,a w ostatniej kwarcie wyrażnie poluzowali przegrywając ją zresztą 18:20.Co do trybun,to kibice i działacze zapomnieli chyba o klaskaczach,rozdawanych przed noworoczną przerwą.W poprzednich latach na pierwszym spotkaniu w Nowym Roku rozdawano również kalendarze.Za dwa tygodnie mecz sezonu z liderem grupy,Startem Dobrodzień.