Rafako Racibórz-LKS 1908 Nędza 2:1 (1:0)

Płonia Racibórz-LKS Pstrążna 2:2 (2:0)
klasa B Racibórz
widzów:15
wstęp wolny
Po powrocie z Czeskiego Cieszyna wróciłem do domu,zjadłem coś na kształt obiadu i udałem się na ulicę Łąkową.Gdybym miał po powrocie jakąś atrakcyjną opcję meczową w drugim kierunku,to bym z niej skorzystał.Ale że takowej nie było…Od rana trwał w tym dniu zlot groundhopperów,czyli ludzi prowadzących koczowniczy tryb życia w poszukiwaniu spotkań piłkarskich.Była zatem okazja by kilku kolegów z “branży” poznać osobiście,a z kilkoma zobaczyć sie po dłuższej lub krótszej przerwie.Mecz na Rafako został już chyba przez każdego uczestnika opisany,więc nie muszę rozwijać wątku.Po spotkaniu “afterparty” na rynku i pożegnanie na dworcu ekipy,która przeniosła się do Mikołowa.

Drugiego dnia panowie ekscytowali się meczami w Mikołowie i Chudowie,a mnie męczyła kontuzja “nabyta” dzień wcześniej.A że na miejscu był mecz,to postanowiłem wybrać mecz raciborskiej klasy B.Płonia kiedyś standardowo grywała w niedziele i wtedy często gościłem na Sudeckiej.A teraz bywam tam od święta.Bo dzień,w którym gra reprezentacja Polski można chyba też za święto uznać.Mecz kadry na Euro z Irlandią Północną zaplanowano na 18:00,z racji czego kolejkę klasy B przesunięto na 14:30.Dla Pstrążnej granie spotkań w niedzielę o 14:30 to optymalna pora,bowiem…swe domowe spotkania rozgrywa właśnie o tej porze.Nie wiem ilu zawodników “Wichru” z Płoni udało się na turniej do Francji,ale rozpoczęli oni spotkanie w dziesięciu i wytrwali w tym stanie przez 90 minut.Goście także rozpoczęli w niekompletnym zestawieniu,ale po paru minutach jedenasty zawodnik pojawił się na murawie.Zatem fakt dwubramkowego zwycięstwa w osłabieniu godny jest odnotowania.Pełnej puli finalnie nie udało się dowieźć ale wielkie brawa.Wszyscy uczestnicy tego meczu z sędziami włącznie dyskutowali tylko o Euro.Z wyjątkiem dwóch młodych pań,których babskich spraw (moda,wesela,et cetera…) wysłuchiwałem przez pierwszą połowę 🙂 W drugiej trafiłem pod cień.