TJ Sokol Zlatniky-TJ Sokol Velke Heraltice 4:3 (2:1)
VII liga czeska
widzów:110
cena programu 20 koron czeskich

Niedzielne popołudnie miałem już zarezerwowane,więc do wyboru pozostały mecze poranne.Opawskie Zlatniky to jedno z ostatnich miejsc,w którym mecze rozgrywane są w niedzielę z rana,a w których wraz redaktorem Jackiem jeszcze nie byliśmy (w rejonie opawsko-karwińsko-ostrawskim).Trudno również po polskiej stronie granicy spotkać się z sytuacją w której…seniorzy rozgrywają przedmecz.juniorzy mieli bowiem zaplanowane swe spotkanie na godzinę 16:00.O tym można było wyczytać w meczowym programie,który…jednocześnie był biletem meczowym.Zawsze lepsze to,nią bilet “państwowy” bez pieczątki.Wioska liczy sobie nieco ponad trzystu mieszkańców.A wywodzi się z niej Jakub Holuša ,czołowy czeski lekkoatleta.W składzie Sokola członkowie jego rodziny (źródło już wspomniane).W okolicy pełno bunkrów.Jeden z nich nieopodal boiska.Za nim rzeczka Wielka,która zbyt ..wielka nie jest.Obiekt jest bardzo wciśnięty,a mimo to jest tam wszystko to co trzeba (murawa,hospoda,plac zabaw dla dzieci,zegar).Nie było jedynie ciepłych dań,za co minus (obaj nastawiliśmy się na drugie czeskie śniadanie).Chciałem mieć mec z dramaturgią,i się doczekałem.Gospodarze w pierwszym kwadransie zdobyli dwie bramki,i do przerwy wyraźnie przeważali.Głupio stracili bramę do szatni i…Po przerwie podwyższyli swe prowadzenie.Goście jednak rozkręcali się z minuty na minutę.Wpierw bramka kontaktowa,a później wyrównująca.Gdy wydawało się,że dowiozą ten wynik do końca (ba,nawet podwyższą!) ich wysiłek zniweczył golkiper.Jego niezdecydowanie sprawiło,że piłka znalazła się w siatce,i Zlatniky po raz kolejny w meczu objęły prowadzenie.Do zakończenia pozostało jeszcze kilka minut.Bramkarz nie poszedł jednak w pole karne,by spróbować odkupić swój błąd.Przez cały mecz podwiewało,a ja nie przygotowałem się odzieżowo do zbliżającej się rundy stricte jesiennej.I gardło boli,gdy piszę te słowa.Trzeba zacząć ubierać cieplejsze cfetry,bo jesienne słońce jednak nie zawsze grzeje..