Krupiński Suszec-Granica Ruptawa 2:0 (1:0)
IV liga śląska,grupa II
widzów:120
cena biletu:8 zł

Skoro w sobotę pierwsza grupa katowickiej IV ligi,to w niedzielę dla charakterystyki grupa druga.W jednym zdaniu rzecz ujmując:wyższa cena biletów,i wyższy poziom piłkarski (moim subiektywnym zdaniem).Suszec jako cel piłkarskiej podróży krążył mi po głowie jeszcze w czasach,gdy występował na boisku przy ulicy Klubowej.Aktualnie występuje tam zespół rezerw.Co ciekawe,nastąpiła mała kolizja terminów.W niedzielę w tym samym czasie w Suszcu na dwóch boiskach odbyły się dwa mecze.Echh mogli pomyśleć o groundhopperach i mecz rezerw wyznaczyć na 13:00.Miałem bowiem spory zapas czasowy,który poświęciłem na zwiedzanie Suszca wzdłuż i wszerz.Nowy obiekt jest wręcz zrośnięty z kopalnią.Choć nie aż do takiego stopnia,jak chociażby w Knurowie.Jedynym mankamentem jest dla mnie brak trybuny krytej.Mecz w pierwszej połowie trochę męczył.Coś tam grali,jakieś tam okazje były…Dopiero gol do szatni zdobyty przez gospodarzy mógł się podobać.Po przerwie ich gra podobała mi się znacznie bardziej.Granica miała parę sytuacji,ale to gospodarze podwyższyli swe prowadzenie.Po meczu miałem niespodziewane przygody,ale ważne że w końcu przy opcji “Krupiński Suszec” mogę postawić ptaszka.Rezerwy czekają na swą kolej i…jakiś korzystny termin meczowy.