AZS Rafako Racibórz-SK JSW KOKS Radlin 1:3
II liga siatkówki mężczyzn

Ofensywa Racibórz-OKS Olesno 75:68
III liga koszykówki mężczyzn

Tym razem na domowo,ale jakoś mam ochotę parę zdań skreślić.Siatkarze pauzowali dwa tygodnie,i powrócili do rywalizacji o ligowe punkty.Drużyna gości do niedawna była znana pod nazwą Górnik.A Górnik Radlin nieco ponad dekadę temu przebijał piłkę na parkietach siatkarskiej ekstraklasy.Po tym okresie pozostały zdjęcia i relacje prasowe…Potem radlińska siatkówka podupadła,i dopiero w tym sezonie klub wydobył się z siatkarskich czeluści,jakimi są rozgrywki III ligi.Jako,że przed tym spotkaniem goście zajmowali miejsce dziewiąte,a gospodarze ósme,możnaby rzec:jechać z tym KOKS-em!.Jednak pierwszy set w wykonaniu AZS był “galaktyczny”. W pewnym momencie na tablicy widniał wynik 9:21 (jeśli się nie mylę).W kolejnych setach obie ekipy też seriami zdobywały i traciły punkty.Rafakowcom udało się przechylić szalę na swoją korzyść tylko w jednej partii.Czwarty set o pozostanie w grze też dostarczył wielu emocji,ale to goście,wspierani przez swych fanów (dawno zorganizowana grupa nie gościła w Raciborzu) zainkasowali komplet punktów.Niestety ze strony fanów AZS dopingu tym razem nie było.Co ciekawe na 90 procent siatkarze z Radlina i racibroza zmierzą się ze sobą w fazie play-out.Dwa spadki w ciągu dwóch lat,to byłoby “coś”…Ale w starciu z UKS Strzelce Opolskie (na 98 procent) porażka jest mało prawdopodobna.Ale ja już sobie daję w tym sezonie (raczej) spokój z AZS Rafako.Co nie znaczy,że drugoligową siatkówkę odpuszczam w całości.Może w sobotę mecz o wyższe cele w Rybniku?

Niedzielna odsłona sportowego weekendu to mecz “na szczycie” III ligi koszykówki opolskiej.Chociaż tabela jest dośc umowna.Większośc drużyn ma jakieś meczowe zaległości.Można było zapomnieć,że Ofensywa działa,bowiem ostatni raz w Arenie RAFAKO podejmwoała gości jeszcze…w 2014 roku.14 grudnia,więc dwa miesiące temu.Wsród nowości Arkadiusz Galdia na ławce trenerskiej.Jesienią prowadził grupy młodzieżowe RKK AZS Racibórz.Jednak zarówno U-20,jaki U-18 zakończyły (z różych przyczyn) udział w rozgrywkach…Goście z dalekiego Olesna pojawili się w raciborzu w dość wąskim sześcioosobowym składzie.Stąd też w początkowych fragmentach meczu starali się…nie łapać fauli.Po pierwszej połowie sądziłem,że Ofensywa wygra ten mecz jakimiś 15-20 punktami.Tymczasem od trzeciej kwarty Ofensywa grała tak,jakby to ona dysponowała meczową “szóstką”.Nic nie wpadało,a goście skrupulatnie odrabiali.I w pewnym momencie ostatniej kwarty odrobili.Były więc emocje do końca.Szczęśliwie dla gospodarzy końcówka należała do nich.A już myślałem,że będzie kolejna dogrywka z udziałem raciborskich koszykarzy.Drużyny,niczym w fazie pucharowej ponownie zmierzą się ze sobą w najbliższy czwartek.Oby z Olesna Ofensywa wróciła z tarczą.Wtedy ostatni domowy mecz z rezerwami Pogoni Prudnik może coś jeszcze w walce o pozycje w ligowej tabeli znaczyć.I może pojawią się jacyś pierwszoligowcy w składzie?