Płomień Siedliska-LKS Chałupki 0:3 (0:0)
klasa B Racibórz
widzów:120
cena biletu:4 zł

Płomień Siedliska to drużyna,która w raciborskim podokręgu najczęściej zmienia terminy rozgrywania spotkań.W sobotę,w niedzielę-o 13,15,17.Mecz awansem?Wszystkiego się można spodziewać :).I dobrze,bo zawsze jest większe pole manewru.Jesienią trafiłem na mecz rozgrywany bodajże o 11:00.I…na trawie znalazłem bilety.A tego wcześniej w Siedliskach nie było.Drogą dedukcji doszedłem do wniosku,że szansa na uzyskanie świeżej wejściówki nadarzy się przy okazji spotkania z liczną grupą kibiców przyjezdnych.Chałupki jesienią prezentowały się przeciętnie.Nie sprawdziła się czeska myśl szkoleniowa.W przerwie pojawił się trener z “właściwej” strony granicy,nowi zawodnicy i drużyna gra świetnie,czego efektem jest udział w grze o awans!A to zawsze przyciąga wyjazdowiczów.Przed meczem miałem sporo czasu,więc wpierw udałem się na obiekt kuźniańskiej Stali.Zauważyłem tylko nowość w postaci napisu nad wejściem.I tyle.Stadion zamknięty na cztery spusty i “grzybiletowanie” spełzło na niczym.Jakoś wiadomym sobie sposobem rozciągnąłem sobie czas przedmeczowy,i ani się obejrzałem a mecz się rozpoczął.Pogoda była taka niepewna-szczęśliwie jednak przed meczem tylko postraszyło.Pierwsza połowa rozczarowała pod kątem zdobyczy bramkowych.Bo coś się działo.Siedliska miały nawet sytuację,po której powinny prowadzić.Po przerwie Chałupki szybko wyszły na prowadzenie.Potem podwyższyły stan meczu.Wynik wciąż jednak był sprawą otwartą,gdyż około 80 minuty sędzia wskazał na wapno dla gospodarzy.Miejscowy egzekutor jednak przestrzelił,a goście zwieńczyli dzieło.Oczywiście doczekałem się biletu :).Niestety podobnie jak w Łaziskach był to jedyny egzemplarz.Kurcze,sami kolekcjonerzy w tych Chałupkach 🙂
Zauważyłem pewną prawidłowość.Gdy trafiam do Siedlisk na mecz to…gra tam drużyna z gminy Krzyżanowice.W 2010 roku obserwowałem mecz Siedliska-Zabełków,a jesienią Siedliska-Bieńkowice.