Polonia Łaziska Górne-Polonia Głubczyce 1:1 (0:0)
III liga opolsko-śląska
widzów:ok.300
cena biletu:5 zł

III liga opolsko-śląska to w tym sezonie prawdziwe monstrum.24 drużyny,ponad 30 kolejek.I same niewiadome.Dlatego też wiosną starałem się unikać tej klasy rozgrywkowej.Spojrzałem jednak w terminarz i widziałem że grają ze sobą dwie Polonie.
Niby ta Łaziska miała już zagwarantowane utrzymanie,ale licho to wie-by wygrać grupę spadkową sprzydałaby się pełna pula ze swą głubczycką imienniczką.Druga sprawa,która mnie przyciągnęła to…niska cena biletu.5 zł rekompensuję koszt podróży pociągowej,i budżet mieści się w “widełkach”.Tym bardziej,że całość dochodu z biletów była przeznaczona nie na potrzeby klubowe,ale na rehabilitację dla małego Jasia.W Łaziskach na meczu nie byłem z 6 lat,jak nie dłużej-zmienił się w tym czasie wzór biletowy.Pogoda sprzyjała-połączenie kolejowe dogodne-czemu nie?Na kolejowym dworcu napotkałem autorkę Bala w necu,która udawała się na mecz ROW-Chojniczanka.Też bym może i taki mecz wybrał,gdyby nie fatalna postawa rybnickich piłkarzy (w całym sezonie,nie w tym meczu-zresztą też była fatalna).A tak pozanudzałem towarzyszkę podróży swymi boiskowymi reminiscencjami i dotarłem do Łazisk.Dla groundhopperów kolejowych stadion PolArena,jak dumnie się nazywa zlokalizowany jest perfekcyjnie.Wysiadamy,potem przejście podziemne,i już wita nas cały kompleks rekreacyjny.Z 10 minut spacerkiem?Polonia kiedyś grywała wraz z Unią w IV lidze,a od paru sezonów świetnie radzi sobie szczebel wyżej.Bez jakichś gigantycznych nakładów finansowych,bez armii zaciężnej co sezon bez problemu utrzymuje się na czwartym szczeblu rozgrywkowym.O samym meczu niestety nie da się zbyt wiele napisać.Najciekawsze było ostanie 10 minut.Najpierw rzut karny dla gospodarzy.W tym momencie,licząc sytuacji powinni prowadzić przynajmniej 2:0.Coś mi mówiło,że goście z Głubczyc wyrównają.I moje przypuszczenia sprawdziły się w 92 minucie,gdy największa gwiazda Polonii-Łukasz Bawoł wyrównał stan pojedynku.Drużyna,która na 99 procent spadła walczy dla siebie ,i ta ambicja została wynagrodzona.Wielkie brawa za taką postawę.Rozczarował mnie mecz,rozczarował mnie także….brak zbędnych biletów pozostawionych przez kibiców.A to z racji tego,że każdy bilet uprawniał następnego dnia do darmowej porcji grochówki podczas biegu dla wspomnianego Jasia…