Wiatr od Klimczoka (3)

Stadion GOSiR Wilkowice

Ligowa inauguracja roku 2014 już za mną.By obejrzeć sportową potyczkę,zawędrowałem aż pod Maroko.Ale nie chcę burzyć chronologii.Myślę,że przed pierwszym meczem piłkarskim w tym roku poślizg na blogu będzie kontrolowany.A zatem wracamy do roku 2013.Kolejna stacja na trasie to stadion w Wilkowicach.Obiekt przeszedł niedawno remont,i po nim prezentuję się bardzo przyjemnie.Murawa naturalna i murawa sztuczna.Ale najpiękniejsza sprawa,to górski krajobraz.Nawet gdy mecz poziomem nie zniewala,można oddać się obserwacji górotwórczych sił natury.Z boisk korzystają aktualnie dwie drużyny:GLKS Wilkowice oraz KS Bystra (klub ten powstał-uwaga-dopiero 7 kwietnia 2013 roku!).Rozwijając wątek GLKS Wilkowice:piłka nożna to niejedyna sekcja sportowa w tym klubie.Siatkarze rywalizują w ramach rozgrywek III ligi śląskiej.Jakby tego było mało:przez pewien czas w klubie istniała też sekcja futsalowa.A to w miejscu,gdzie wiodącym sportem są oczywiście dyscypliny zimowe,które można uprawiać w barwach Klimczoka Bystra.

Advertisements

Wiatr od Klimczoka (2)

Stadion “Na górce”
ul.Młyńska
Bielsko-Biała

Ponad 100 lat historii!24 września 1911 dokładnie w tym samym miejscu został oddany do użytku stadion,o którym słów parę poniżej.I stoi do dziś.Przez lata obiekt ten był domeną klubu BBTS Włókniarz Bielsko-Biała.Po 1997 i róznych procesach fuzyjnych utracił tę funkcję.Aktualnie przynależy do miasta,a ligowe spotkania toczą na ulicy Młyńskiej piłkarze rezerw Podbeskidzia.Skąd wzięła się zwyczajowa nazwa “Na górce”?.A to już pozostawiam żądnym wrażeń groundhopperom :).Parę lat temu obiekt przeszedł gruntowną modernizację.Powstała nowiutka trybuna,a nawierzchnia boiska przybrała formę syntetyczną.Jak to przy każdym obiekcie bywa-zawsze znajdzie się rzecz która mnie zaintryguje.W sezonie 2007-2008 w rozgrywkach bielskiej klasy A występował klub o nazwie BBTS Włókniarz Bielsko-Biała.Nie siedzę głęboko w beskidzkiej piłce (czemu trudno się dziwić :).Ale czyżby w tym okresie zaistniał jakiś bunt kibicowski?Taki jak chociażby niedawno w przypadku Zagłębia 1906 Sosnowiec?Podobnie jak w przypadku Zagłębia,skończyło się na jednosezonowej przygodzie.I gdzie ten team pogrywał…

Po wizycie “na górce” przeniosłem się do Cygańskiego Lasu.Zdjęć nie robiłem,bo to jedyny w Bielsku stadion,na którym wcześniej byłem i nawet meczowałem :).Co ciekawe podczas jazdy autem,w radiu usłyszeliśmy,że na hali Rekordu odbywa się jakiś turniej trampkarzy.Ale nie zaszczyciliśmy :).Chciałbym kiedyś na Rekordzie połączyć mecz trawiasty z futsalem.To jedno z postanowień noworocznych.Chociaż  w tym wypadku niekoniecznie musi to być na Startowej.A w 2014 Rekord świętuje 20-lecie istnienia i pewnie najlepszym prezentem byłoby mistrzostwo Polski w futsalu (lideruje po pierwszej rundzie) i awans trawiasty (o to będzie trudniej,ale po jesieni jest wiceliderem w III lidze opolsko-śląskiej).

Wiatr od Klimczoka (1)

Stadion Miejski w Bielsku-Białej.

Inny początek boiskowej wycieczki nie byłby wskazany.Od czego bowiem zacząć peregrynacje,jak nie od przebudowywanego obiektu piłkarskiego przy ulicy Rychlińskiego w Bielsku-Białej.Docelowo ma mieć około 15 000 widzów.I już zastanawiam się nad tym,jak będzie z tym wypełnieniem po oddaniu do użytku :).Druga sprawa,która zwróciła moją uwagę,to miejsca parkingowe.Stadion znajduje się w ścisłej zabudowie i jestem ciekaw,jak ta kwestia zostanie rozplanowana.Kibicom krajowym stadion może kojarzyć się jako “stadion Podbeskidzia”.Tymczasem…Aktualnie obiekt jest własnością miasta,a wcześniej należał do BKS Stal.W dalszym ciągu własnością klubu jest hala sportowa,stanowiąca część sportowego kompleksu.27 grudnia aura sprzyjała pracom budowlanym,stąd też parę migawek uchwyconych właśnie wtedy.

/365

Przy okazji przymiarki do podsumowań wpadł mi do głowy pomysł,by sprawdzić liczbę dni meczowych na terenie Polski.W pierwszej kolejności sprawdzałem polską Ekstraklasę,stąd też w przypadku rozgrywania więcej niż jednego spotkania w zestawieniu widnieje “EKSTRAKLASA”.Wykaz nie jest zapewne pełny.Wyjaśnię,jakie mecze biorę pod uwagę.W wyszukiwaniu wolnych terminów przeglądałem głównie Puchar Polski i baraże.

Rozgrywki seniorskie mężczyzn:
-mecze reprezentacji
-mecze ligowe od Ekstraklasy do klasy C
-mecze Pucharu Polski (niezależnie od szczebla)

Rozgrywki seniorskie kobiet:
-mecze reprezentacji
-mecze ligowe
-mecze Pucharu Polski

Rozgrywki juniorskie:
-mecze międzypaństwowe reprezentacji

Jeśli ktoś chce uzupełnić listę-bardzo proszę o wsparcie!

22 luty EKSTRAKLASA
23 luty EKSTRAKLASA
24 luty EKSTRAKLASA
25 luty Górnik Zabrze-Piast Gliwice

1 marca EKSTRAKLASA
2 marca EKSTRAKLASA
3 marca EKSTRAKLASA
4 marca Wisła Kraków-Podbeskidzie Bielsko-Biała
8 marca EKSTRAKLASA
9 marca EKSTRAKLASA
10 marca EKSTRAKLASA
11 marca Lechia Gdańsk-Korona Kielce
12 marca Jagiellonia Białystok-Wisła Kraków (PP)
13 marca Ruch Chorzów-Zagłębie Lubin (PP)
15 marca EKSTRAKLASA
16 marca EKSTRAKLASA
17 marca EKSTRAKLASA
18 marca Piast Gliwice-Lechia Gdańsk
22 marca Polska-Ukraina (eMŚ)
23 marca I LIGA
24 marca I LIGA
26 marca Olimpia Grudziądz-Legia Warszawa (PP)
27 marca MKS Oława-Elana Toruń
Flota Świnoujście-Śląsk Wrocław (PP)
28 marca EKSTRAKLASA
29 marca Bytovia Bytów-Tur Turek
30 marca EKSTRAKLASA

1 kwietnia EKSTRAKLASA
2 kwietnia
3 kwietnia Olimpia Elbląg-Stal Rzeszów
4 kwietnia
5 kwietnia EKSTRAKLASA
6 kwietnia EKSTRAKLASA
7 kwietnia EKSTRAKLASA
8 kwietnia Widzew Łódź-Polonia Warszawa
9 kwietnia Ruch Chorzów-Legia Warszawa (PP)
10 kwietnia Śląsk Wrocław-Wisła Kraków (PP)
11 kwietnia
12 kwietnia EKSTRAKLASA
13 kwietnia EKSTRAKLASA
14 kwietnia EKSTRAKLASA
15 kwietnia Piast Gliwice-Lech Poznań
16 kwietnia Legia Warszawa-Ruch Chorzów (PP)
17 kwietnia Wisła Kraków-Śląsk Wrocław (PP)
18 kwietnia LZS Wójtowice-LZS Wojsław
19 kwietnia EKSTRAKLASA
20 kwietnia EKSTRAKLASA
21 kwietnia EKSTRAKLASA
22 kwietnia Ruch Chorzów-Polonia Warszawa
23 kwietnia MKS Szczawno Zdrój-Piast Nowa Ruda
24 kwietnia I LIGA
25 kwietnia PP Brzeg 1/4
26 kwietnia EKSTRAKLASA
27 kwietnia EKSTRAKLASA
28 kwietnia EKSTRAKLASA
29 kwietnia Jagiellonia Białystok-Lech Poznań
30 kwietnia

1 maja I LIGA
2 maja Śląsk Wrocław-Legia Warszawa (PP)
3 maja EKSTRAKLASA
4 maja EKSTRAKLASA
5 maja EKSTRAKLASA
6 maja Ruch Chorzów-Piast Gliwice
7 maja PP-Śląski ZPN
8 maja Legia Warszawa-Śląsk Wrocław  (PP)
9 maja Sokół Bierdzany-LZS Szczedrzyk
10 maja EKSTRAKLASA
11 maja EKSTRAKLASA
12 maja EKSTRAKLASA
13 maja Zagłębie Lubin-Górnik Zabrze
14 maja Stal Sanok-Czarni 1910 II Jasło
15 maja II LIGA
16 maja
17 maja EKSTRAKLASA
18 maja EKSTRAKLASA
19 maja EKSTRAKLASA
20 maja Widzew Łódź-Lechia Gdańsk
21 maja Orzeł Przeworsk-Polonia Przemyśl
22 maja I LIGA
23 maja Piast Gliwice-Korona Kielce
24 maja  EKSTRAKLASA
25 maja  EKSTRAKLASA
26 maja  EKSTRAKLASA
27 maja Zagłębie Lubin-Polonia Warszawa
28 maja
29 maja I LIGA
30 maja EKSTRAKLASA
31 maja Podlasie II Biała Podlaska-Orlęta Radzyń Podlaski

1 czerwca I LIGA
2 czerwca EKSTRAKLASA
3 czerwca
4 czerwca Unia Oświęcim-Janina Libiąż
5 czerwca II LIGA
6 czerwca Resovia-Concordia Elbląg
7 czerwca
8 czerwca  I LIGA
9 czerwca II LIGA
10 czerwca Glinik Gorlice-Poprad Muszyn
11 czerwca Nielba II Wągrowiec-Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski (PP)
12 czerwca Znicz Pruszków-Pogoń Siedlce
13 czerwca Stal Sanok-Polonia Przemyśl (PP)
14 czerwca LZS Grudzice-LZS Kosorowice
15 czerwca II LIGA
16 czerwca
17 czerwca Wiślanie Jaśkowice-Hutnik Nowa Huta (Kraków)
18 czerwca Cuiavia Inowrocław-Włocłavia Włocławek (PP)
19 czerwca III LIGA LUB-POD
20 czerwca Warta Krzymów-Pogoń Nowe Skalmierzyce
21 czerwca Pogoń-Ekolog Zduńska Wola-Pilica Przedbórz
22 czerwca III LIGA LUB-POD
23 czerwca IV LIGA LUBELSKA
24 czerwca KS Tymbark-Poroniec Poronin
25 czerwca AMSPN Hetman Zamość-Chełmianka Chełm (PP)
26 czerwca Halniak Maków Podhalański-Soła Oświęcim
27 czerwca Formacja Port 2000 Mostki-ŁKS Łęknica (PP)
29 czerwca III LIGA LUB-POD
30 czerwca KS Tymbark-Dalin Myślenice (PP)

1 lipca
2 lipca
3 lipca KLASA OKRĘGOWA OPOLE
4 lipca
5 lipca
6 lipca LZS Stare Koźle-Victoria Łany (PP)
7 lipca GLKS II Kietrz-LZS Lisięcice (PP)
8 lipca
9 lipca AMSPN Hetman Zamość-MKS Oława (PP)
10 lipca Borowiec Straszęcin-Tempo Cmolas
11 lipca
12 lipca
13 lipca PP runda przedwstępna
14 lipca KS Polkowice-Stal rzeszów (PP)
15 lipca
16 lipca Luciążanka Przygłów-Syrenka Zakościele
17 lipca PP runda wstępna
18 lipca Śląsk Wrocław-FK Rudar (eLE)
19 lipca EKSTRAKLASA
20 lipca EKSTRAKLASA
21 lipca EKSTRAKLASA
22 lipca Lechia Gdańsk-Podbesidzie Bielsko-Biała
23 lipca PP I runda
24 lipca Legia Warszawa-The New Saints FC (eLM)
25 lipca Lech Poznań-Honka Espoo (eLE)
Piast Gliwice-Karabach Agdam (eLE)
26 lipca EKSTRAKLASA
27 lipca EKSTRAKLASA
28 lipca EKSTRAKLASA
29 lipca Korona Kielce-Wisła Kraków
30 lipca
31 lipca

1 sierpnia Śląsk Wrocław-FC Brugge (eLE)
2 sierpnia EKSTRAKLASA
3 sierpnia EKSTRAKLASA
4 sierpnia EKSTRAKLASA
5 sierpnia Lechia Gdańsk-Jagiellonia Białystok
6 sierpnia Błysk Gomulin-Włókniarz Moszczenica (jniorzy) (PP)
7 sierpnia Halny Kalna-Podbeskidzie II Bielsko-Biała (PP)
8 sierpnia Lech Poznań-Żalgiris Wilno (eLE)
9 sierpnia EKSTRAKLASA
10 sierpnia EKSTRAKLASA
11 sierpnia EKSTRAKLASA
12 sierpnia Piast Gliwice-Zawisza Bydgoszcz
13 sierpnia Sokół Wręczyca Wielka-Amator Golce (PP)
14 sierpnia Oksza Łobodno-Liswarta Popów (PP)
15 sierpnia PP-Biała Podlaska
16 sierpnia PP
17 sierpnia PP
18 sierpnia PP
19 sierpnia
20 sierpnia Gwizdek Legnica-Błękitni Kościelec (PP)
21 sierpnia KS 94 Rachowice-Czarni Pyskowice (PP)
22 sierpnia Naprzód Lipiny-Reprezentacja Oldbojów Śląska (PP)
23 sierpnia EKSTRAKLASA
24 sierpnia EKSTRAKLASA
25 sierpnia EKSTRAKLASA
26 sierpnia Korona Kielce-Piast Gliwice
27 sierpnia PP Tychy
28 sierpnia PP Wrocław
29 sierpnia Śląsk Wrocław-Sevilla FC (eLE)
30 sierpnia EKSTRAKLASA
31 sierpnia EKSTRAKLASA

1 września EKSTRAKLASA
2 września Podbeskidzie Bielsko-Biała-Korona Kielce
3 września GTS Bojszowy-Pniówek Pawłowice (PP)
4 września LKS Żyglin-Unia Świerklaniec (PP)
5 września
6 września Polska-Czarnogóra (eMŚ)
7 września I LIGA
8 września I LIGA
9 września
10 września PP Katowice
11 września Czarni Jaworze-Podbeskidzie Bielsko-Biała (PP)
12 września LKS Brzezie-Przyszłość II Rogów
13 września EKSTRAKLASA
14 września EKSTRAKLASA
15 września EKSTRAKLASA
16 września Górnik Zabrze-Zagłębie Lubin
17 września PP Tychy
18 września GKS Katowice-Arka Gdynia
19 września Podbeskidzie Bielsko-Biała-Jagiellonia Białystok
20 września EKSTRAKLASA
21 września EKSTRAKLASA
22 września  EKSTRAKLASA
23 września Piast Gliwice-Lech Poznań
24 września EKSTRAKLASA
25 września EKSTRAKLASA
26 września Korona Kielce-Górnik Zabrze
27 września Podbeskidzie Bielsko-Biała-Piast Gliwice
28 września EKSTRAKLASA
29 września EKSTRAKLASA
30 września EKSTRAKLASA

1 października PP Tychy
2 października Oksza Łobodno-Zieloni Żarki (PP)
3 października Legia Warszawa-Apollon FC
4 października EKSTRAKLASA
5 października EKSTRAKLASA
6 października EKSTRAKLASA
7 października Piast Gliwice-Ruch Chorzów
8 października PP Katowice
9 października Olimpia Grudziądz-Okocimski KS Brzesko
10 października Polska-Litwa (U-19)
11 października Wisła Puławy-Limanovia Limanowa
12 października I LIGA
13 października I LIGA
14 października
15 października Nadwiślan Góra-Pniówek (PP)
16 października GKS Katowice-Zawisza Bydgoszcz
17 października Orzeł Parzęczew-Widzew II Łódź (PP)
18 października EKSTRAKLASA
19 października EKSTRAKLASA
20 października EKSTRAKLASA
21 października  Ruch Chorzów-Pogoń Szczecin
22 października Wisła Kraków-Lechia Gdańsk (PP)
23 października GKS Tychy-Zagłębie Lubin (PP)
24 października Podbeskidzie Bielsko-Biała-Ruch Chorzów
25 października EKSTRAKLASA
26 października EKSTRAKLASA
27 października EKSTRAKLASA
28 października Górnik Zabrze-Cracovia Kraków
29 października EKSTRAKLASA
30 października EKSTRAKLASA
31 października Polska-Szkocja (eMŚ kobiet)

1 listopada
2 listopada EKSTRAKLASA
3 listopada EKSTRAKLASA
4 listopada EKSTRAKLASA
5 listopada Ruch Chorzów-Zawisza Bydgoszcz
6 listopada Miedź Legnica-Lech Poznań (PP)
7 listopada Legia Warszawa-Trabzonspor SK
8 listopada EKSTRAKLASA
9 listopada EKSTRAKLASA
10 listopada EKSTRAKLASA
11 listopada Pogoń Szczecin-Zagłębie Lubin
13 listopada KS Lublin – Górnik 1979 Łęczna
14 listopada
15 listopada Polska-Irlandia
16 listopada I LIGA
17 listopada  I LIGA
18 listopada
19 listopada Polska-Słowacja
20 listopada Strumyk Malawa  –     Resovia
21 listopada
22 listopada EKSTRAKLASA
23 listopada EKSTRAKLASA
24 listopada EKSTRAKLASA
25 listopada Cracovia Kraków-Lech Poznań
26 listopada
27 listopada Arka Gdynia-Termalica Bruk-Bet Nieciecza Ks
28 listopada Legia Warszawa-Lazio Rzym
29 listopada EKSTRAKLASA
30 listopada EKSTRAKLASA

1 grudnia EKSTRAKLASA
2 grudnia EKSTRAKLASA
3 grudnia EKSTRAKLASA
4 grudnia EKSTRAKLASA
5 grudnia Zagłebie Lubin-Podbeskidzie Bielsko-Biała
6 grudnia EKSTRAKLASA
7 grudnia EKSTRAKLASA
8 grudnia EKSTRAKLASA
9 grudnia Cracovia Kraków-Zagłębie Lubin
13 grudnia EKSTRAKLASA
14 grudnia EKSTRAKLASA
15 grudnia EKSTRAKLASA
16 grudnia Wisła Kraków-Pogoń Szczecin
18 grudnia Górnik Zabrze-Legia Warszawa (PP)

AD futbolum 2013

By zamknąć rok 2013 ad hoc sporządziłem wykaz swoich meczowych epizodów.Jak widać wymaga on rozwinięcia.Postaram się uzupełnić.Pogrubione mecze to takie,na których przebywałem w minutach 1-45 bądź 46-90,bądź też nie wytrwałem do końca :).W końcówce roku spotkała mnie miła niespodzianka w postaci groundspottingowych odkryć,co nieco zmienia moje blogowe zamierzenia.Postaram się raz na tydzień zaserwować jeden epizod z tego objazdu.Byle do pierwszego meczu w Nowym Roku.2014 meczy w 2014 roku Wam życzę ! :).Moje życzenia?Skromne.

-mecz w Małopolsce
-mecz w Wielkopolsce
-mecz w Lubuskiem
-baraż niskoligowy w Republice Czeskiej (jeszcze na takim nie byłem!)
-możliwość wymyślenia sobie marzeń i ich realizacji w trakcie futbolowego roku…

-korzystne warunki pogodowe i komunikacyjne 🙂
(1)Banik Ostrawa-FC Hradec Kralove 3:0 (2:0)
(2)RTP Unia Racibórz-TS Mitech Żywiec 1:0 (0:0)
(3)MKS 05 Krzanowice-LKS Górki Śląskie 1:1 (0:1)
(4)SFC Opava-FASTAV Zlin 2:1 (2:0)
(5)Dąb II Gaszowice-Płomień Kobyla 4:3 (2:2)
(6)LKS Ocice Racibórz-KS 1905 Krzanowice 1:2 (0:0)
(7)Banik Ostrawa-Slovan Liberec 0:1 (0:1)
(8)RTP Unia Racibórz-GOSiR Piaseczno 1:2 (0:1)
(9)BUK Rudy Wielkie-Naprzód Borucin 1:3 (0:1)
(10)Odra Nieboczowy-Ruch Bolesław 2:0 (1:0)
(11)Silesia Lubomia-Naprzód Czyżowice 3:2 (2:2)
(12)Czechy U-18-Polska U-18 1:2 (1:2)
(13)LKS 1908 Nędza-LKS Krzyżanowice 1:0 (0:0)
(14)Naprzód Borucin-LKS Tworków 3:0 (1:0)
(15)Unia Racibórz-KS Wisła 1:0 (1:0)
(16)Ocice Racibórz-LKS Górki Śląskie 7:2 (2:1)
(17)Unia Racibórz-Forteca Świerklany 5:1 (1:0)
(18)Polonia Marklowice-Unia Racibórz 3:1 (1:0)
(19)Płonia Racibórz-LKS Brzezie 1:2 (1:2)
(20)TJ Sokol Šilheřovice-FC MSA Dolní Benešov „B” 6:1 (2:1)
(21)Polonia Głubczyce-Odra Wodzisław Śląski 1:1 (1:1)
(22)Zryw Rudnik-Sparta Babice 5:3 (3:2)
(23)LKS Studzienna-Unia Turza Śląska 2:3 (0:2)
(24)LKS Bieńkowice-LKS Chałupki 4:1 (3:0)
(25)SK Meteor Strahovice-FC Vřesina 2:0 (0:0)
(26)Orzeł Polska Cerekiew-Spartan Grudynia Wielka 2:2 (1:1)
(27)Ocice Racibórz-LKS Tworków 4:0 (1:0)
(28)LKS Jankowice-KS Pietraszyn 2:1 (1:1)
(29)Unia Racibórz-Czarni Góral-Żywiec 2:1 (1:0)
(30)TJ Sokol Závada-TJ Sokol Kozmice „B” 2:3 (2:2)
(31)Ocice Racibórz-Naprzód 37 Krzyżkowice 4:0 (1:0)
(32)Chemik II Kędzierzyn-Koźle-LZS Stary Ujazd 5:1 (3:1)
(33)TJ Sokol Kobeřice-TJ Jiskra Rýmařov 0:2 (0:1)
(34)LZS Leśnica-BKS Stal Bielsko-Biała 1:2 (1:1)
(35)SK Kravaře-SK Hranice 0:0
(36) Stal Kuźnia Raciborska-Dąb Gaszowice
(37) TJ Ludgeřovice-FC Bilovec
(38) Unia Racibórz-AKS Mikołów
(39) TJ Sokol Služovice-FK Bolatice “B”
(40) TJ Spartak Rohov-TJ Sokol Zavada
(41)TJ Sokol Hat’ “B”-TJ Spartak Chuchelna “B”
(42) SK Komárov-TJ Sokol Dobroslavice
(43) FK Kylešovice-Olympia Bruntal
(44) Unia Racibórz-Victoria Częstochowa (boisko neutralne)
(45) Orzeł Branice-Spartan Grudynia Wielka
(46) Zryw Wysoka-FC Egipt Krzyżowie
(47) Victoria Cisek-PO-RA-WIE Większyce
(48) GLKS II Kietrz-LZS Lisięcice
(49) Ruch Zdzieszowice-Siarka Tarnobrzeg
(50)  FC MSA Dolní Benešov-MFK  Havířov
(51)  FC MSA Dolní Benešov-SFC Opava
(52) FC Hlucin-Slavia Orlova-Lutyne
(53) LKS Zabełków-LKS Wojnowice
(54) Banik Ostrawa-FK Mlada Boleslav
(55) Slavia Pist’-Sokol Kozmice
(56) Płonia-Naprzód Borucin (Bieńkowice)
(57) Owsiszcze-Turza Śląska
(58) SK Viktorie Chlebicov-FK Bolatice
(59) MFK Vitkovice-TJ Haj ve Slezsku
(60) MFK Frydek-Mistek -MFK OKD Karvina
(61) Odra Wodzisław Śląski-bKS Stal Bielsko-Biała
(62) Dąb II Gaszowice-Przyszłość II Rogów
(63) LKS Lyski-LKS Chałupki
(64) LKS Zabełków-LKS Chałupki
(65) RAFAKO Racibórz-Naprzód Czyżowice
(66) Sokol Bela-Sokol Kozmice “B’
(67) Spartak Chuchelna-Sokol Velke Heraltice
(68) FC Hlucin-SFC Opava
(69) LKS Pawłów-Naprzód 37 Krzyżkowice
(70) Młodość Rudno-Zryw Radonia
(71) Naprzód Borucin-Unia Racibórz
(72) RAFAKO Racibórz-Naprzód 32 Syrynia
(73) GLKS Kietrz II-LZS Głubczyce-Sady
(74) TJ Sokol Sudice-TJ Sokol Bohuslavice “B”
(75) Naprzód Żernica-Społem Grzybowice
(76) RTP Unia Racibórz-Gol Częstochowa
(77) Polonia Ściborzyce Wielkie-Stal Grobniki
(78) Sokol Hnevosice-TJ Hradec nad Moravici
(79) Naprzód Rydułtowy-Górnik Zabrze
(80) LKS Brzezie-Przyszłość II Rogów
(81) Ocice Racibórz-LKS Cyprzanów
(82) Forteca Świerklany Dolne-Unia Racibórz
(83) LKS Raszczyce-Naprzód 32 Syrynia
(84) KS Pietraszyn-Rozwój Bełsznica
(85) SC Pusta Polom-SK Kravare
(86) Ocice Racibórz-Czarni Gorzyce
(87) Wicher Wilchwy-Iskra Rowień
(88) Granica Ruptawa-Silesia Lubomia
(89) Płomień Siedliska-LKS Bieńkowice
(90) Sokol Stepankovice-Slavoj Bruntal
(91) Jedność Jejkowice-Forteca Świerklany
(92) Ocice-Pawłów
(93) Brzezie-Gaszowice II
(94) RTP Unia Racibórz-Konak
(95) Czechy-Cypr U-19
(96) Energetyk ROW Rybnik-Dolcan Ząbki
(97) Sokol Kozmice-FK Bolatice
(98) FK Mokre Lazce-Tatran Stitina
(99) Płonia Racibórz-LKS Chałupki
(100) Viktorie Stary Bohumin-Sokol Vernovice
(101) SFC Opava “B”-Mohelnice
(102) Unia Turza Śląska-Silesia Lubomia
(103) Płonia Racibórz-Przyszłość II Rogów
(104) Pogoń Łosiów-Zieloni Ligota Tułowicka
(105)  Błękitni Przecza-Plon Skoroszyce
(106) Chemik Kędzierzyn-Koźle-OKS Olesno
(107) FK Bohumin-BSK Frydlant n.O
(108) Energetyk ROW Rybnik-Termalica KS Bruk-Bet Nieciecza
(109) Victoria Łany-Start Namysłów

Po raz pierwszy byłem na meczu w takich miejscach jak:Łuków Śląski,Polska Cerekiew,Závada,Ludgeřovice,Služovice,Frydek-Mistek,Rohov,Komárov,Kylešovice,Wysoka,Chlebičov, Bělá,Rudno,Sudice,Żernica,Ściborzyce Wielkie,Pusta Polom,Ruptawa,Kozmice,Mokre Lazce,Stary Bohumin,Łosiów i Przecza.