Europa pucharowa /3/

21.CHORWACJA
Współczynnik 18,874,ale na wiosne bez reprezentanta,zatem Polski nie przegonią.W pucharze pozostało pięć ekip,w tym liderujące ekstraklasie Dinamo Zagrzeb.
[29.4.2012] NK Osijek w LE.

22.RUMUNIA
Współczynnik 18,824,a w grze pozostała jeszcze Steaua.W pucharze pięć ekip,ale w czołówce tabeli ścisk.
[12.4.2012] Bukaresztański finał:Dinamo-Rapid.Z takiego rozwiazania cieszą się drużyny z czołówki tabeli.

23.BIAŁORUŚ
Współczynnik 18,208 ale wiosną BATE nie ujrzymy.Eksportowy białoruski team odpadł już także z krajowego pucharu.Pewne udziału w LE są Szachtior Soligorsk i FK Gomel.
[29.4.2012] W finale drużyny spoza czołówki,zatem zwycięzca zagra w LE.
24.SZWECJA
Od Szwecji zaczynają się federacje,które Polsce nie zagrażają.Liga gra w systemie wiosna jesień i znamy już reprezentantów tego kraju w europejskich pucharach.Dublet święci drużyna Helsingborgs IF.W finale pucharu pokonali Kalmar FF.Miejsca gwarantujące start w lidze uzyskały AIK i Elfsborg Boraas.Trzeba jeszcze pamiętać,że Szwedzi co roku plasują się w czołówce rankingu Fair Play,więc ta liczba może poszerzyć się o najczyściej grający team w Allsvenskan.

25.SŁOWACJA
Na wiosnę bez reprezentanta.W czołówce ligowej tabeli tłok.
[29.4.2012] Senica poprzez awans do fianłu znacznie przybliżyła się do LE.

26.NORWEGIA
Wiosną norweskich klubów w stawce brak.Sezon tak jak w Szwecji rozstrzygnięty.Mistrzostwo na stulecie istnienia zdobył Molde FK.W pucharze Aalesunds FK pokonał drużynę Piotra Leciejewskiego Brann Bergen.Podwójny pech dla Polaka,bo w lidze zdobyli tyle samo punktów co trzeci w tabeli Rosenborg,ale mieli gorszy bilans bramkowy.Stawkę uzupełnia wicemistrz Tromso IL.W rankingu Fair Play także możliwe jedne premiowane miejsce.

27.SERBIA
Serbia również bez klubu wiosną.W pucharze Borac i Vojvodina liczą na udział w finale,i awans do finału Partizana.Drużyna ta bowiem ma 10 punktów przewagi nad Gwiazdą.

[12.4.2012] W finale Crvena zvezda,więc w razie jej zwycięstwa czwarta lokata oznacza Ligę Europejską.

28.BUŁGARIA
W czołówce ligowej tłok,a puchary w fazie ćwierćfinałowej.
[12.4.2012] W finale Ludogorets zagra z Lokomotiwem Płowdiw.Ludogorets tracui już 6 punktów do CSKA,ale zobaczymy kto ostatecznie awansuje do europejskich gier.

29.WĘGRY
Trzecią dziesiątkę zamykają Węgrzy.W pucharze ćwierćfinały,a w grze pozostaje lider z Debreczyna.
[12.4.2012] W finale spotka się dwóch liderów:Debrecen z ekstraklasy i MTK z drugiej ligi.

30.FINLANDIA
Ciężko oczekiwać sukcesów po fińskich klubach,skoro trzy na cztery mecze w tej lidze był w zeszłych latach ustawiane.Jednak HJK nieco kłopotów Schalke 04 sprawił.System wiosna jesień,tak więc znamy uczestników edycji 2012-2013.dublet wywalczyła wspomniana ekipa ze stolicy.W finale pucharu pokonała KuPS.Drugie miejsce dla Intera Turku,a brąz dla Jyväskylän Jalkapalloklubi (sic!).Choć zawsze korupcyjne wieści mogą znów dotrzeć i reprezentanci zawsze mogą się zmienić.