Nim przyjdzie wiosna…

…czeka nas zima.Wstępny rozkład jazy wygląda tak oto.Sezon ma się rozpocząć (wersja dla mnie) 3 marca opolskim pucharem.IV liga i okręgówka mają ruszyć tydzień później (opolskie).14 marca Ruch Zdzieszowice podejmie w PP Ruch Chorzów.17 marca to start I i II ligi (Piast wyjątkowo ma mecz wyjazdowy,szczęśliwie Ruch i ROW zaczynają u siebie.24 marca ma zacząć się IV liga śląska,klasy okręgowe i okoliczne ligi włoskie.

Zaczniemy od szczebla centralnego plus III liga.

I liga

Tutaj oczywiście chciałbym zaliczyć pobyt na nowym obiekcie Piasta Gliwice.Okazji będzie sporo,tylko o bilet zapewne trzeba będzie starać się z wyprzedzeniem.

II liga

Jesli chodzi o awans,to liczę na GKS Tychy.Najlepiej by było,gdyby zarówno Raków,Zagłębie i ROW pozostały w tej lidze.Ale zapewne przynajmniej jedna z tych ekip “zasili” szeregi III ligi opolsko-śląskiej.To by była ciekawostka:Victoria,Skra i Raków w jednej lidze.Victoria moze jednak także “awansować”.Najbardziej trzymam kciuki za ROW,bo to zawsze okazja do obejrzenia wyższej ligi w okolicy.Ruch Zdzieszowice nie ma dużego handicapu na wiosnę,ale liczę,że zachowają pozycję solidnego średniaka,który może wygrać z każdym.Zapewne jedną wizytę tam złożę wiosną,liczę na ładny bilet:).Z biletem na Niebieskich zapewne będzie problem.

III liga dolnośląsko-lubuska

Na linii kolejowej Racibórz-Wrocław znajduje się stacja Oława.Miejscowy klub lideruje rozgrywkom.Może uda mi się wykroczyć poza ramy opolsko-śląskie?Czy lepiej poczekać na awans?Jesli chodzi o tę ligę,to w zbiorach mam bilety z Ząbkowic Śląskich,Świdnicy i Międzyrzecza.

III liga opolsko-śląska

Tutaj nie mam jakiegoś swojego faworyta w walce o awans.Tym bardziej,że czołówkę tworzą zespoły,bądź zasłużone,bądź z dobrym połączeniem kolejowym.Bądź też jedno i drugie.Rozwój,Szczakowianka,Odra Opole.Stawiam,że między tą trójką wszystko się rozstrzygnie.Jesli chodzi o spadek,to liczę,że wiosną Victoria Częstochowa będzie nad wszystkimi opolskimi ekipami.I do śląskiej grupy nikt z tej ligi nie przybędzie.Ciekawe,czy coś zmieniło się w kwestiach biletowych w Łaziskach.Tam oraz w Pawłowicach,Rogowie,czy Bogdanowicach byłem.W Rogowie na zmianę biletu nie liczę.Mam też bilet z Leśnicy.W sumie każdy z pozostałych klubów mnie ciekawi pod kątem meczowym (chyba że zdobędę bilet wcześniej).

Jutro plany opolskie.

One thought on “Nim przyjdzie wiosna…

  1. Hej Marek. Niezły blog, dużo treści, dużo czasu włożonego w pisanie i choć blog jest nieco chaotyczny (tzw. szata graficzna praktycznie nie istnieje), to czyta się przyjemnie. Linka do bloga dał mi Dylo, więc dzięki niemu masz nowego czytelnika 🙂 Daj znać, chociażby przez Dyla, kiedy zawitasz na jakiś mecz do Radlina, to będzie można browarka wypić :)Pozdro 🙂

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s