Śląskie

IV liga śląska-grupa I

Awansu życzę drużynie Szombierek Bytom.Liczę,że utrzyma się Górnik Mysłowice,a tabelę będą zamykały cztery częstochowskie drużyny.Bilety mam z Będzina,Slavii Ruda Śląska,Czarnych Sosnowiec.Ciochowice,Piaski,Wyzwolenie Chorzów,Zagłębiak Dąbrowa Górnicza-kolejowo do ogarnięcia.

IV liga śląska-grupa II

Chciałbym wiosną pokibicować Unii w Bielsku-Białej (Podbeskidzie II),Górze,Ornontowicach,Marklowicach i Bojszowach.Ale mecz z Bojszowami według moich obliczeń przypadnie niestety na Wielką Sobotę.Żywiec i Wisła-wycieczkowo.Może Jastrzębie,ale raczej gdyby grali w pucharze ŚlZPN u siebie.

Liga okręgowa- Bielsko-Biała

Skoczów,Kaczyce,Chybie.Tam byłem i bilet zdobyłem.Przyjemna opcja na dłuższy weekend.Takowy zaliczyłem w sierpniu.Chybie w ogóle jest taką bazą wypadową.Bo można sobie zrobić spacerek do Strumienia,czy Landku.Jedna stacja od Chybia to Drogomyśl.Z innych opcji Bestwina (stacja Czechowice-Dziedzice Południowe) i Koszarawa Żywiec.

Liga okręgowa-Częstochowa

Sparta Lubliniec i Unia Kalety.Choć najlepiej opcja dwudniowa.

Liga okręgowa-Katowice I

Concordia,rezerwy GKS i Krupiński.Te trzy ekipy wiosną powalczą o awans.W Knurowie nie byłem (niestety opcja kombinowana z Leszczyn czy Gliwic),rezerwy GKS grają w Murckach.A do Suszca przymierzałem się jesienią.W tej grupie byłem na meczu w Świętochłowicach i Mokrem.Orzesze i Piasek także realne.Z Bełkiem też można coś pokombinować.

Liga okręgowa-Katowice II

Awansu życzę Gwarkowi Tarnowskie Góry.Ta grupa jest dla mnie otwarta,i liczę że właśnie Gwarek otworzy korowód.Nie wiem co z Kolejami Śląskimi i biletem turystycznym,jak OK,to wchodzi w rachubę Unia Dąbrowa Górnicza.Podlesianka Katowice widowisk nie biletuje,a z opcji kolejowych pozostaje także Nakło Śląskie.    

Liga okręgowa-Katowice III

Priorytetem poznawczym jest tutaj Granica Ruptawa.To jedyne boisko w tej grupie,gdzie jeszcze mnie nie widziano:).Pozostałe stadiony do przypomnienia/obadania,zdobycia nowych biletów.Jesienią byłem w Krzyżanowicach,Niedobczycach,Pszowie,Pietrowicach.Także te ekipy w rankingu pierwszeństwa na niższych lokatach.Lider ze Świerklan nieprzystępny komunikacyjnie (byłem tam ongiś na rowerze).Lubomia i Syrynia to opcja na środek tygodnia.W Nędzy byłem tyle razy,że aż za dużo.Rafako-jeśli się wybrać poza miasto nie można.Czarni Gorzyce-w sumie koleją można,ale ja tam byłem rowerem.Naprzód Zawada-opcja rowerowa,ale jak mają wciąż paskudne,państwowe bilety…Naprzód Czyżowice-opcja kolejowa do wypróbowania.Górnik Radlin tako samo.Jedność Jejkowice-opcja rowerowa.LKS Górki Śląskie-opcja kolejowa.Ciekawe czy rozmiar biletu uległ zmianie…

Liga okręgowa-Katowice IV

Liga zabrzańsko-gliwicka,czyli opcja autobusowa do Gliwic,a potem KZK GOP.Kolejowo jedynie ŁTS Łabędy.Mam też bilet ze swoistego ewenementu w tej grupie czyli Płomienia Połomia.Nie wiem też,czy mecze rezerw Piasta Gliwice są aktualnie biletowane.

Klasa A Bielsko-Biała

Przełom Kaniów,KS Bestwinka-opcje kolejowe drugiego wyboru.Sokół Zabrzeg-pierwszego.Nie wiem jak z biletami na rezerwach Walcowni,ale  w tymsezonie w Cz-Dz już byłem.Reszta ekip-czarna dziura.

Klasa A Bytom

Odra Miasteczko Śląskie-opcja kolejowa.

Klasa A Częstochowa

Nie wiem,nie rozumiem,nie znam się 🙂

Klasa A Katowice

Raczej nie biletowana,choć parę klubów dostępnych jest.

Klasa A Lubliniec

Tutaj gra obecnie Orzeł Babienica/Psary.Ale to tylko taka ciekawostka.Grają tu też rezerwy Sparty Lubliniec.

Klasa A Racibórz

Biletu nie mam jedynie z drużyny zamykającej stawkę,czyli Unia Turza Śląska.Ich lokata do wizyty nie motywuje:)

Klasa A Rybnik

Braki biletowe w następujących przypadkach:
LKS Rój,Jedność Grabownia,Borowik Szczejkowice.Pozostałe ekipy do rewizyty.Może poza Górnikiem Czerwionka i Gwiazdą Skrzyszów.

Klasa A Skoczów

Jesienią odnotowałem pierwsze zdobycze:Pruchna i Kończyce Wielkie.A jak wygląda dostępność pozostałych przystanków futbolowych?
Spójnia Zebrzydowice-PKP,wersja radykalna-MZK Jastrzębie
Kuźnia Ustroń-PKS,choć najlepiej opcja weekendowa
Spójnia Górki Wielkie-dłuższy spacerek od Skoczowa
Mieszko-Piast Cieszyn
Strażak Pielgrzymowice-MZK Jastrzębie
LKS Pogórze-spacerek ze Skoczowa,grają w niedziele o 11,w sam raz,jadąc z Raciborza PKS-em
Victoria Hażlach-ki czort 🙂
Beskid Brenna-trza wypytywać narciarzy,czy by biletu nie załatwili:)
KS Nierodzim-niby Ustroń,a spacerek od Skoczowa chyba bliższy
Orzeł Zabłocie-spacerek z Chybia,bilety jak się dowiedziałem na każdym meczu w innym kolorze!
Zryw Bąków-bilety są,choć komunikacyjnie średnio rzekłbym
Lutnia Zamarski-bilet…powiedzmy,że mam 🙂

Klasa A Sosnowiec
Liderem jest Warta Zawiercie.Swego czasu III liga.Ciekawe czy biletują mecze.

Klasa A Tychy.

Planowałem jesienią,bo pociąg jeździł Tychami.Lećmy wg tabeli.LKS Łąka grała kiedyś w IV lidze z Unią.Spacerek od Pszczyny i można zaliczyć.Rezerwy GKS Tychy-nie wiem,czy biletują.Na meczach ZET Tychy i JUW-e Jaroszowice są cegiełki..Rezerwy Polonii Łaziska biletów nie praktykują.Goczałkowice także bezbiletowe.Leśnik Kobiór-opcja kolej też realna.Reszta do ogarnięcia przy pomocy MZK Tychy.

Klasa A Zabrze.
Rezerwy Ciochowic biletują tylko przy wyższej frekwencji.Czarni Pyskowice i Zamkowiec Toszek-kolejowo można podołać.Wilki Wilcza-PKS z Raciborza do Gliwic.Amator Rudziniec-PKP.Do reszty da się dotrzeć KZK GOP.


Klasa A Żywiec

Nie wiem,nie znam sie,nie rozumiem 🙂

Klasa B Bielsko-Biała
Nie wiem,nie znam sie,nie rozumiem 🙂

Klasa B Bytom
Raczej nie biletowana.

Klasa B Katowice
MK Górnik Katowice.Ciekawe,czy teraz biletuje.

Klasa B Częstochowa
Nie wiem,nie znam sie,nie rozumiem 🙂

Klasa B Lubliniec
Nie wiem,nie znam sie,nie rozumiem 🙂

Klasa B Racibórz

Nie byłem jeszcze na meczu w Borucinie.Biletu nie mam z Pawłowa (ale chyba w dalszym ciągu ich tam nie ma),Siedlisk (podobnie),Pstrążnej,Pietraszyna.Jeśli chodzi o wiosnę,to jeden z hitów rundy przypada na Wielką Sobotę.Nie byłem na Studziennej jesienią,więc prawdopodobnie pojawię się tam na meczu z Borucinem.(7 kwietnia).
 
Klasa B Rybnik

Biletu nie mam z Gotartowic,Boguszowic,Szerokiej,Palowic,Wilchw,Baranowic.Ciekawe,czy będą wiosną w Debieńsku na nowym stadionie.Iskra Rowień nie biletuje.

Klasa B Skoczów

Kończyce Małe,Błękitni Pierściec,Wyzwolenie Simoradz mecze biletują,więc pozostałe kluby zapewne także.

Klasa B Sosnowiec
Aletrnatywne Zagłębie Sosnowiec.Ciekawe,czy biletuje.

klasa B Tychy
Lideruje kolejowy Czarków.Wiceliderują kolejowe Radostowice.Pniówek rezerw nie biletuje.A reszta to ciemna magia.

Klasa B Zabrze.
Nie wiem jak tu z biletami,ale parę klubów można zaliczyć.Kiedyś ponoć Młodośc Rudno miała bilety.

Klasa B Żywiec
Nie wiem,nie znam sie,nie rozumiem 🙂

Klasa C Racibórz
Biletów nie mam z Zawady Książęcej,Olzy.Grzegorzowice nie biletowały.Wojnowice podobnie.Kokoszyce także.


Klasa C Rybnik
Biletów nie mam z Polarisu Żory,Zrywu Bzie,Rogoźnej,Kłokocina.Unia Książenice nie biletuje,Zwonowice podobnie,Krostoszowice też

Klasa C Tychy
 
Nie podoba mi się ta liga,C klasa śląska ma prawo być tylko w mojej okolicy 🙂

Czeskie plany to raptem parę wersów,ale trzeba dawkować pojedynczo.

Advertisements

Opolskie

IV liga opolska

Tutaj awansu życzę Polonii Głubczyce.Z racji bliskości,ale i z racji faktu,że Start Bogdanowice może zanotować spadek.W sporej dawce zaaplikowałem sobie tę ligę jesienią,i wiosną liczę na kontynuację moich podbojów.W tej rundzie byłem w Brzegu,Lewinie Brzeskim oraz Kotorzu Małym.W kolekcji biletowej widnieją również bilety z Paczkowa,Otmuchowa,Dzierżysławia oraz Ligoty Turawskiej.Pozostałe ekipy?Parę dygresji.

Swornica Czarnowąsy-do lidera można dotrzeć miejskim autobusem z Opola,można też pociągiem,ale powrót tak czy owak autobusowy.Na większą liczbę pociągów do Jelcza-Laskowic nie liczę,bardziej na stratę tego jedynego.

Skalnik Gracze-tu nie da rady komunikacyjnie się dostać (z mego miejsca startowego).

Pogoń Prudnik-bilet mam,ale wiosną zanosi się na bardzo dogodne połączenie (wg wstępnego rozkładu!).Czyżby PKP pomyślało o groundhopperach kolejowych?

Śląsk Łubniany-pociągiem do Jełowy,a stamtąd spacerek.Ciekawa opcja na cieplejszy okres rundy.

OKS Olesno-to fajna opcja na jakiś dwudniowy wypad meczowy z noclegiem.OKS grywa w soboty,więc pozostaje do zagospodarowania drugi dzień.

Orzeł Źlinice-komunikacyjnie nie da rady się dostać (z mego miejsca startowego).

Piast Strzelce Opolskie-moja największa porażka jesienna.Parę razy planowałem,nie wypaliło.Wiosną da radę?

Okręgówka-OPOLE (1)
Jesienią podbiłem Krasiejów i Mechnice.Bezproblemowy dojazd mam do Przyworów Opolskich.Ozimek,Kolonowskie i rezerwy Kluczborka-opcja pociąg jest w tych przypadkach aktywna.Rodło Opole i Stal Osowiec meczy nie biletują.A pozostałe teamy to biała plama komunikacyjna…

Okręgówka-OPOLE (2)
Tutaj lista mojej ekspansji jest obszerna.Chemik,Gogolin,Niezdrowice,Walce,Krapkowice,Cisek,Tułowice.Łatwiej bądź trudniej pociągiem można dotrzeć do Racławic,Tarnowa Opolskiego,Grodkowa,Lipek i Olszanki.Zanosi się,że do Racławic będzie najdogodniej.Wiosną planuję wizytę na Chemiku (będzie inny bilet,gdyż na jesiennym była rozpiska meczowa z tej rundy.Zapewne jeden z hitów,czyli Chemik-Gogolin,bądź Chemik-Racławia.A może też na jakiś mecz,który będzie decydował o awansie?Kibicuję Chemikowi i Gogolinowi (dwóm beniaminkom!) w walce o promocję.Ciekawi mnie też Grodków,bo powinien on na wiosnę grać na nowym stadionie.Bilet z Grodkowa posiadam,ale jego kształt jest przeokropny.

A-klasa OPOLE (1)
Szkoda,że rezerwy Startu Namysłów nie biletują meczy.Poza tym nie grają w Namysłowie.W tej grupie jest też czwartoligowiec z zeszłego sezonu z połaczeniem kolejowym,czyli Rolnik Wierzbica Górna.Smardy także są osiągalne kolejowo.

A-klasa OPOLE (2)
Zupełnie dziewiczy teren dla mnie.W pierwszej kolejności wizyta na Otmęcie Krapkowice.Rok temu nie było tam biletów,w tym sezonie się pojawiły.I co ważne to lider.Wiceliderem jest drużyna ze Strzelec Opolskich,ale tam chcę się pojawić w ramach rozgrywek wyższych o dwa szczeble.Trzecie miejsce okupuje Stal Zawadzkie,a czwarte ZKS Górażdze.W obu przypadkach PKP funkcjonuje.Niestety drugi z klubów meczy nie biletuje.Szósta lokata to LZS Chrząstowice (linia Opole-Ozimek).Dziewiąta lokata to Pogoń Łosiów (linia Opole-Brzeg).Lokata 11-Gazownik Wawelno,czyli spacerek z Chróściny Opolskiej.Oczko niżej Groszmal Opole (Opole-Groszowice).Tabelę zamyka Victoria Żyrowa (spacerek ze Zdzieszowic).Sokół Niemodlin osiągnąć można spacerem z Tułowic.Skorogoszcz to spacerek z Lewina,bądź Przeczy.Praktycznie więc cała liga do podbicia:)

A-klasa OPOLE (3)
Baborów,Branice,Cisowa,Sławięcice.Tam byłem,i bilety posiadam.Bilet mam także ze Ścinawy Nyskiej.
Porawie Większyce-rowerowo onegdaj się przymierzałem,lecz nie wypaliło.
Fortuna Głogówek-niespodziewanie wiosną szykuje się dogodny dojazd
Spartan Grudynia Wielka-niech utrzymują się w czołówce,bo w razie spadku zapomnij kibicu o bilecie 🙂
Śląsk Reńska Wieś-patrz Większyce
Victoria Łany-byłem.biletu brak
Polonia Pogórze-rozgrywają swe mecze w Łączniku,nie daje mi to absolutnie nic 🙂
LZS Racławiczki-rozgrywają swe mecze w Smolarni.meczy nie biletują.
LZS Bodzanów-liczę,że nyski groundhopper sprawdzi kiedyś ten teren 🙂
LZS Lubrza-byłaby ciekawa opcja wraz z Prudnikiem,ale grywają w soboty…
Zryw Opawica-w zestawieniu z czeską opcją noclegową dałoby radę

A-klasa OPOLE (4)
Obszar niebiletowany 🙂

B-klasa Brzeg
Będąc w Lewinie na meczu natknąłem się na bilet z druzyny rezerw.Ale zapewne większość klubów z tego podokregu imprez nie biletuje.

B-klasa Głubczyce
Tutaj B-klasy też się nie biletuje,choć może gdzieś coś się zmieniło.Ciekawe,jak to wygląda w Kietrzu,i w klubach które spadły,czyli Boguchwałowie i Lisięcicach (tam na meczach byłem i bilet mam).

B-klasa Kędzierzyn-Koźle

Cisowa w tej lidze swe mecze biletowała.Ciekawe jak jest w Dziergowicach i Bierawie.Nigdy nie dostrzegłem tam plakatu informującego o meczu,a to dla mnie symbol,że biletów nie ma.Może się jednak mylę?.Blachowianka nie biletowała meczy nawet w A-klasie.Polska Cerekiew bilety miała,ale w IV lidze.Poborszów zapewne tak samo.W Kobylicach ponoć kiedyś były (info sprzed 2 lat).

B-klasa Kluczbork
Teren niebiletowany 🙂

B-klasa Nysa
Teren niebiletowany 🙂

B-klasa Olesno
Obszar niebiletowany,trzeba czekać,aż odrodzi się Motor Praszka 🙂

B-klasa Opole
Informacje na ten temat mam dość skąpe.Wiem jedynie,że mecze Tempa Opole ogląda się nie płacąc ani gorosika:)

B-klasa Prudnik
Teren niebiletowany 🙂

B-klasa Strzelce Opolskie
Tutaj występuje LZS Obrowiec,swego czasu IV liga.Ale teraz biletów raczej nie ma.

Analiza śląska jutro.

Nim przyjdzie wiosna…

…czeka nas zima.Wstępny rozkład jazy wygląda tak oto.Sezon ma się rozpocząć (wersja dla mnie) 3 marca opolskim pucharem.IV liga i okręgówka mają ruszyć tydzień później (opolskie).14 marca Ruch Zdzieszowice podejmie w PP Ruch Chorzów.17 marca to start I i II ligi (Piast wyjątkowo ma mecz wyjazdowy,szczęśliwie Ruch i ROW zaczynają u siebie.24 marca ma zacząć się IV liga śląska,klasy okręgowe i okoliczne ligi włoskie.

Zaczniemy od szczebla centralnego plus III liga.

I liga

Tutaj oczywiście chciałbym zaliczyć pobyt na nowym obiekcie Piasta Gliwice.Okazji będzie sporo,tylko o bilet zapewne trzeba będzie starać się z wyprzedzeniem.

II liga

Jesli chodzi o awans,to liczę na GKS Tychy.Najlepiej by było,gdyby zarówno Raków,Zagłębie i ROW pozostały w tej lidze.Ale zapewne przynajmniej jedna z tych ekip “zasili” szeregi III ligi opolsko-śląskiej.To by była ciekawostka:Victoria,Skra i Raków w jednej lidze.Victoria moze jednak także “awansować”.Najbardziej trzymam kciuki za ROW,bo to zawsze okazja do obejrzenia wyższej ligi w okolicy.Ruch Zdzieszowice nie ma dużego handicapu na wiosnę,ale liczę,że zachowają pozycję solidnego średniaka,który może wygrać z każdym.Zapewne jedną wizytę tam złożę wiosną,liczę na ładny bilet:).Z biletem na Niebieskich zapewne będzie problem.

III liga dolnośląsko-lubuska

Na linii kolejowej Racibórz-Wrocław znajduje się stacja Oława.Miejscowy klub lideruje rozgrywkom.Może uda mi się wykroczyć poza ramy opolsko-śląskie?Czy lepiej poczekać na awans?Jesli chodzi o tę ligę,to w zbiorach mam bilety z Ząbkowic Śląskich,Świdnicy i Międzyrzecza.

III liga opolsko-śląska

Tutaj nie mam jakiegoś swojego faworyta w walce o awans.Tym bardziej,że czołówkę tworzą zespoły,bądź zasłużone,bądź z dobrym połączeniem kolejowym.Bądź też jedno i drugie.Rozwój,Szczakowianka,Odra Opole.Stawiam,że między tą trójką wszystko się rozstrzygnie.Jesli chodzi o spadek,to liczę,że wiosną Victoria Częstochowa będzie nad wszystkimi opolskimi ekipami.I do śląskiej grupy nikt z tej ligi nie przybędzie.Ciekawe,czy coś zmieniło się w kwestiach biletowych w Łaziskach.Tam oraz w Pawłowicach,Rogowie,czy Bogdanowicach byłem.W Rogowie na zmianę biletu nie liczę.Mam też bilet z Leśnicy.W sumie każdy z pozostałych klubów mnie ciekawi pod kątem meczowym (chyba że zdobędę bilet wcześniej).

Jutro plany opolskie.

Bilans jesienny

Jesienią byłem chociażby przez minutę na następujących meczach:

1) 20 lipca Rozwój II Katowice-Górnik Wałbrzych 5:2,Puchar Polski
(2) 23 lipca Energetyk ROW Rybnik-Chojniczanka Chojnice 1:4,II liga zachodnia
(3) 30 lipca Beskid Skoczów-Tempo Puńców 3:2,PP-Skoczów
(4) 6 sierpnia Zagłębie Sosnowiec-Calisia Kalisz 1:2,II liga zachodnia
(5) 13 sierpnia Morcinek Kaczyce-Koszarawa Żywiec 2:1,V liga-Bielsko-Biała
(6) 13 sierpnia LKS 99 Pruchna-Lutnia Zamarski 3:0,klasa A Skoczów
(7) 14 sierpnia Błyskawica Kończyce Wielkie-LKS Pogórze 3:3,klasa A Skoczów
(8) 15 sierpnia Cukrownik Chybie-Morcinek Kaczyce 2:5,V liga Bielsko-Biała
(9) 20 sierpnia Iskra Pszczyna-Unia Racibórz 6:0,IV liga śląska grupa 2
(10) 21 sierpnia Rekord Bielsko-Biała-MRKS Czechowice-Dziedzice 0:1,IV liga śląska grupa 2
(11) 24 sierpnia MKS Kluczbork-Czarni Żagań 1:1,II liga zachodnia
(12) 27 sierpnia Ruch Zdzieszowice-Elana Toruń 1:0,II liga zachodnia
(13) 28 sierpnia Unia Krapkowice-LKS Rusocin 1:1,V liga opolska grupa II
(14) 31 sierpnia FK Mikulovice-FK Teplice 0:4,Puchar Czech
(15) 3 sierpnia Stal Brzeg-Skalnik Gracze 1:2,IV liga opolska
(16) 4 sierpnia KS Sławięcice-Polonia Pogórze 1:2,klasa A Opole III
(17) 6 września MRKS Czechowice-Dziedzice-KS Wisła 2:0,IV liga śląska grupa 2
(18) 7 września Ocice Racibórz-Rafako Racibórz 2:0,PP-Racibórz
(19) 10 września Chemik Kędzierzyn-Koźle-Orzeł Olszanka 3:1,V liga opolska grupa II
(20) 11 września Naprzód Rydułtowy-Unia Racibórz 3:2,IV liga śląska grupa 2
(21) 11 września Ocice Racibórz-Unia Turza Śląska 3:1,klasa A Racibórz
(22) 14 września Ocice Racibórz-LKS Krzyżanowice 1:4,PP-Racibórz
(23) 15 września KS Krasiejów-Piomar Przywory Opolskie 2:1,V liga opolska grupa I
(24) 17 września Olimpia Lewin Brzeski-OKS Olesno 3:4,IV liga opolska
(25) 18 września Silesius Kotórz Mały-Orzeł Dzierżysław ):2,IV liga opolska
(26) 24 września Slavia Ruda Śląska-Górnik 09 Mysłowice 2:1,IV liga śląska grupa I
(27) 24 września Śląsk Świętochłowice-Concordia Knurów 0:3,V liga Katowice grupa I
(28) 25 września KS Wielopole-Olza Godów 0:0,klasa A Rybnik
(29) 27 września Stal Kuźnia Raciborska-LKS Nędza 3:0,PP-Racibórz
(30) 28 września LKS Krzyżanowice-Unia Racibórz 1:2,PP-Racibórz
(31) 1 października Unia Racibórz-Podbeskidzie II Bielsko-Biała 0:3,IV liga śląska grupa 2
(32) 2 października LKS Brzezie-Naprzód Borucin 1:1,klasa B Racibórz
(33) 4 października AKS Mikołów-AKS Wyzwolenie Chorzów 2:0,PP-Katowice
(34) 8 października Rymer Rybnik-Czarni Gorzyce 4:3,V liga Katowice,grupa III
(35) 9 października Płonia Racibórz-Strzelec Rzuchów 1:1,klasa B Racibórz
(36) 12 października Energetyk ROW Rybnik-Górnik Wałbrzych 2:0,II liga zachodnia
(37) 15 października Czarni Sosnowiec-Pilica Koniecpol 1:0,IV liga śląska grupa I
(38) 16 października Ruch Stanowice-Polonia II Marklowice 1:6,klasa B Rybnik
(39) 22 października MKS Gogolin-Unia Głuchołazy 3:1,V liga opolska grupa 2
(40) 23 października Górnik Czerwionka-Polonia Łaziska Rybnickie 1:2,klasa A Rybnik
(41) 29 października Górnik Pszów-LKS Krzyżanowice 0:1,V liga Katowice III
(42) 29 października Naprzód Krzyżkowice-Czarni Nowa Wieś 3:1,klasa A Racibórz
(43) 5 listopada Rafako Racibórz-Silesia Lubomia 0:1,V liga Katowice grupa III
(44)  6 listopada LKS Brzezie-LKS 07 Markowice 1:1,klasa B Racibórz
(45)  6 listopada Płonia Racibórz-LKS Studzienna 1:3,klasa B Racibórz
(46) 11 listopada LKS 07 Markowice-LKS Bieńkowice 2:5,klasa B Racibórz
(47) 12 listopada Unia Tułowice-Burza Lipki 2:2,V liga opolska grupa II
(48) 13 listopada LZS Mechnice-Unia Murów 0:1,V liga opolska grupa II

Nie udało się wyciągnąć 50,ale nie o rekordy przecież chodzi.Byłem zatem przynajmniej na jednym mecw takich ligach jak:
-II liga zachodnia
-IV liga śląska grupa I
-IV liga śląska grupa II
-IV liga opolska
-V liga opolska I
-V liga opolska II
-V liga Bielsko-Biała
-V liga Katowice I
-V liga Katowice III
-A klasa Skoczów
-A klasa Racibórz
-A klasa Rybnik
-A klasa Opole III
-B klasa Racibórz
-B klasa Rybnik

15 różnych lig plus puchary okręgowe oraz centralne Polski i Czech.

Mecz rundy to dla mnie spotkanie Rymera z Czarnymi Gorzyce,ze względu na jego emocjomujący przebieg do ostatniej sekundy.Na wyróżnienie zasługują także:Naprzód-Unia,Krasiejów-Przywory,Brzezie-Borucin a także Rozwój-Górnik Wałbrzych.

Niewypały tej rundy to dla mnie:
-17 sierpnia strajk PKP i niemożność wypadu
-brak biletów w Krapkowicach
-poziom spotkania w Tułowicach
-figle pogody,choć ta Pani raczej mi sprzyjała

Ta runda była wyjątkowa,bo miałem możliwość dłuższych wypadów,a także wypadów z opcją nocleg.Co przyniesie wisona,tego przewidzieć się nie da.Częstotliwość rozgrywek będzie spora,ale oby mecze w tygodniu nadarzały się także w okolicy.No i czy będzie na to czas.Opolski ZPN planuje rozpocząć 1/16 Pucharu Polski już 3 marca.Zatem nieco ponad cztery miesiące do kolejnej potyczki oficjalnej.Co nie znaczy,że strona ta będzie wypoczywać.Przecież pojawią się plany,marzenia,życzenia,kwiatki z archiwum.Ustalone zostaną pary w meczach pucharowych czy terminarze.A każdy gotowy terminarz to pole do uzupełnienia kalendarz i planowania !.Transmisje TV też mogą być pzrecież przyczynkiem do nakreślenia dygresji.Oby zatem zima do 3 marca się wyszalała i znów na podbój!

Rezime czas zacząć.

W totka nie wygrałem,więc się w sobotę nigdzie nie wybrałem.To znaczy byłem w Dortmundzie i Hanowerze,ale za pomocą przekazów TV.Spojrzałem na wyniki resztek ligowych i tak:
)szkoda,że Sokół Orzesze poległ
)fajnie,że MKS Gogolin mistrzem jesieni
)fajnie,że BKS Stal zdobyła bielski puchar

Teraz już finalnie pozostały tylko kolejki ligowe oraz mecze Legii i Wisły w Lidze Evropskiej.Wisła gra w połowie grudnia,więc moze do tego czasu wygram ten milion,czy więcej:)

Ale poważnie rzecz biorąc zaczynam takie rezime rundy jesiennej.Pierwszy raz wziąlem się za prowadzenie statystyk:kiedy,jak,gdzie i czemu.Ponoć jestem tak zwanym groundhopperem,choć na skalę dość lokalną.Gdzież mi do panów,którzy hopsają po różnych krajach.Ale udało mi się raz  w tym roku opuścić opłotki opolsko-śląskie.Co więcej,nawet opłotki Moravskoslezskego kraju.Bo ciężko nazwać rowerowe eskapady w ten rewir jakąś zagranicą.A Mikulovice to już kraj olomoucky.Chciałem zamieścić wykaz moich ekscesów w tym poście,ale akurat śledzę sytuację pucharową.Zatem w następnych razach to zapodam.W związku z tym na gorąco nakreślę moje wnioski.

Puchar Polski OPOLE

Tutaj nie mam póki co faworytów,bo w przyszłym roku rozpocznie się on od 1/16.Tak więc “ryzyko”,że wśród gospodarzy będą ekipy przydworcowe jest spore.Dopiero w późniejszej fazie bedę miał zapewne teamy,którym będę kibicował mocniej.Choć kształt tego pucharu i zasady,które w nim panują to dla mnie jakaś awangarda.Niby mogą grać spadkowicze,a nie grają.Mogą grać beniaminkowie okręgówek,jesli wygrali podokręg.A grają ekipy,które nie wygrały.Z pucharu usuwa się Chemika,a inni grają dalej,a OZPN ich awanse potwierdza…Jeszcze ten puchar wygra taka drużyna,bo drużyny z wyższych lig odpuszczają i cóż wtedy?Zatem w pierwszym rzędzie kibicuję tym,którzy bez żadnych watpliwości zasługują na walkę pucharową.Poza tym uważam,że rozbudowanie tego pucharu to też kuriozum.Powinno być tak jak w Śląskim ZPN.Zwycięzcy podokręgów i kropka.

Puchar Polski-ŚLĄSKI ZPN

Tutaj rywalizacja trwa póki co na szczeblach podokręgów.W niektórych już się zakończyła.

Bielsko-Biała

Dziś w Czańcu puchar zdobyła drużyna BKS Stal.W sumie nic dziwnego,bo to najwyżej notowana ekipa w tych rozgrywkach.Dobrzę,że nie Sokół Buczkowice,bo tam PKP nie ma:)

Bytom

Na placu boju pozostały Szombierki Bytom,Unia Świerklaniec i Andaluzja Brzozowice.A niech Szombierki sięgną po trofeum.Kolejne do zasobnej gabloty.

Częstochowa

Pilica Koniecpol i rezerwy Rakowa Częstochowa.Wybieram tę drugą drużynę.

Katowice

Rok temu triumfowały rezerwy Rozwoju,teraz przyszedł czas na rezerwy AKS Mikołów.Ktokolwiek będzie się z nimi mierzył,i tak będzie miał mecz wyjazdowy.Chyba,że jeszcze jakiś A-klasowiec również odniesie okręgowy sukces.

Lubliniec

W finale MLKS Woźniki pokonał Spartę Lubliniec.ta druga opcja byłaby jeszcze do przyjęcia.Zatem liczę,że Woźniki będą miały wyjazd,choć o to trudno,bo to ekipa z okręgówki.

Racibórz

Deja vu sprzed roku.Czyli Unia Racibórz kontra Przyszłość Rogów.Z tym,że teraz Przyszłość będzie grała z pozycji III ligowca.Unii ten puchar nie jest potrzebny (jak mówią kibice i działacze).Ale ja mam nadzieję,że Unia wygra i przyjedzie chociażby BKS Stal.

Rybnik

GKS Jastrzębie i Naprzód Rydułtowy.Taki skład finału.Byłem kiedyś na finale rybnickiego pucharu,co roku odbywał się on na stadionie miejskim w Rybniku.Licze na to,ze tym razem bedzie podobnie i termin nie pokryje się z tym raciborskim.A kibicuję w tej potyczce Naprzodowi.

Skoczów

Tutaj zwyciężyła KS Wisła.Wolałbym żeby miała mecz wyjazdowy,choćby w Raciborzu:)

Sosnowiec

Tutaj jest mi wszystko jedno.Podobnie jak w przypadku skoczowskim,ktokolwiek by nie wygrał,życzę im wyjazdu.

Tychy
Pozostało dwóch III ligowców:Pniówek i Polonia Łaziska Górne,i dwóch IV ligowców:Nadwiślan Góra i GTS Bojszowy.Ze względów transportowych moim faworytem jest Polonia.

Zabrze

Pozostały:Przyszłość Ciochowice,Jedność 32 Przyszowice,Piast II Gliwice,Concordia Knurów.Liczę na rezerwy Piasta,choć nie wiem,czy mecze są biletowane.

Żywiec

W finale zmierzą się A-klasowa LKS Leśna i Czarni-Góral Żywiec.Z dwojga złego wolę tę drugą opcję.Choć oczywiście:życzę zwycięzcy wyjazdu.

Dobór ekip do pucharu czeskiego to dla mnie ciemna magia.Byłem na meczach “o puchar miasta Opawy”,bo myślałem że zwycięzca to jakby zwycięzca czegoś na kształt podokręgu.A tu guzik.Kiedyś na przykład w rundzie wstępnej pucharu krajowego grały ekipy lokalne,choć po wspomniane trofeum nie sięgały.Grunt,że mecze o puchar opawski są biletowane.W edycji 2011-2012 do finału dotarły Kozmice i Otice.Finał wiosną.To tak dla ciekawostki :).Szkoda,że nie Silherovice.

henrico presents#3

Kolejna odsłona wycieczek boiskowych.Dziś dwie ekipy z podokręgu Głubczyce.Dwie ekipy z serie B.

LZS SADY

Drużyna kiedyś nazywała się Kombinat Głubczyce.Wiosną zeszłego sezonu występował tam jeszcze Ryszard Remień.Na meczu tam nie byłem,ale na obiekcie owszem.Boisko jest położone stosunkowo niedaleko od Stadionu Polonii,przy drodze do Racławic.

 
  
SPARTA ZAWISZYCE
Tam na boisku nie byłem.Kołacze mi się jedynie,że kieruje do niego strzałka,i że jest to  w okolicy kościoła.Ale głowy sobie uciąc nie dam,jechałem wtedy na mecz do Lisięcic.Drużyna swego czasu grała w barażach o awans z C-klasy,po czym wygrała,po czym.zlikwidowano C-klasę!
  
  

Brak motywacji…

…ażeby wybrać się na mecz pucharowy Unii z Kuźnią Raciborską.Bo jakoś nie mogłem się dowiedzieć,dlaczego to drużyna z wyższej klasy podejmuje u siebie drużynę z klasy niższej.W sumie takimi pierdołami głowy nie powinienem sobie zawracać (jest mecz to idę),ale śledzę sytuację w opolskim pucharze wojewódzkim i drapię się po głowie mocno.Ale przewidywałem,że Unia wymęczy te zwycięstwo i tak się stało.W finale dylematu mieć nie będę,bo rywal z Rogowa gra o ligę wyżej.Siatkówki też nie było na miejscu,więc zacząłem wchodzić w tryb kibica futbolowego w kapciach i fotelu.Pozerkałem na Bundesligę i Serie A (tę prawdziwą,nie lokalne).Uwierało mnie nieco,ale cóż…W grudniu chociaż dwa razy siatkówka w sobotę.

Jak sobie posprawdzałem,26 listopada w okolicy dalszej i bliższej powinny się odbyć takowe mecze(gwarancji rzecz jasna nie ma):

1.Polonia Bytom-Ruch Radzionków
2.MKS Gogolin-Victoria Cisek
3.Gwarek Ornontowice-GKS Jastrzębie
4.Sokół Buczkowice – BKS Stal Bielsko-Biała
5.Sokół Orzesze-GTS Bojszowy

Tylko większa wygrana w totka zmobilizowałaby mnie do wizyty na meczu nr 2,bądź nr 5.Ale moze wygram,więc poczekam na resume jednak do przyszłego tygodnia.

A że się nie ujawniałem,to uczynię to w tej chwili :).Ważniejsza zrecz jasna trybunka,niż moja fizjonomia.To fotka powstała w ramach wizytacji w Haci,na obiekcie TJ Sokol.Gdy odbijemy w górę,to do obiektu TJ Darkovice z jakieś dwa kilometry?Jesienią w tym roku na meczu tam nie gościłem,ale zachęta zawsze jest-ładny bilecik do wymiany do zdobycia.